Constact Lubawa part.2 | Zapowiedź spotkania

1 miesiąc temu | 28.02.2024, 16:25
Constact Lubawa part.2 | Zapowiedź spotkania

PRZED NAMI RYWALIZACJA Z MISTRZEM POLSKI!

Przed naszym zespołem spotkanie w ramach 23 kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy. Udajemy się do Lubawy, na mecz z obecnym Mistrzem Polski. Ten pojedynek rozpocznie się 28 lutego(środa) o godzinie 20. Transmisja ze spotkania na platformie WP Pilot.

W ubiegłą środę (21 luty) mierzyliśmy się z Constractem w 1/8 finału Pucharu Polski. Ten mecz na parkiecie w Sierakowicach przyniósł dużo walki oraz wiele emocji dla publiczności zgromadzonej na trybunach. Jednak walka i zaangażowanie oraz nie odstawanie od rywala, nie przyniosło końcowego sukcesu. Constract Lubawa zameldował się tym samym w ćwierćfinale Pucharu Polski, gdzie zmierzy się z BSF ABJ Bochnią. Nam pozostała walka o cel, który obraliśmy sobie  na początku sezonu, czyli utrzymanie się w Fogo Futsal Ekstraklasie.

Nasz rywal jest obecnie wiceliderem obecnych rozgrywek. W 22 meczach zdobył 57 punktów(18 zwycięstw, 3 remisy, 1 porażka). Bramki 146:42. Jeśli chodzi o zdobycz bramkową, są najlepszym zespołem w tej klasyfikacji, wyprzedzając o sporo trafień drugą ekipę. W tym zestawieniu jest to zespół Futsal Leszno(113 bramek).

Zespół trenera Kocota jest natomiast na 12 miejscu. W tylu samo spotkaniach zdobyliśmy 21 punktów(6 zwycięstw, 3 remisy, 13 porażek). Bramki 77:92.

Jak dobrze pamiętamy w meczu rundy jesiennej, na naszym parkiecie udało się sprawić niespodziankę. W ramach 8 kolejki, 31 października udało nam się urwać punkt po emocjonującym spotkaniu. Na hali w Sierakowicach padł remis 5:5. Bramki dla nas zdobyli: Mateusz Madziąg 2, Brayan Mera 2 i Mateusz Wesserling, dla Constractu trafiali: Claudinho 3, Tomasz Kriezel i Mateusz Mrowiec.

Przed naszym zespołem nie lada wyzwanie, bo to gospodarze są murowanym faworytem i każda zdobycz punktowa może być kolejnym zaskoczeniem. Po odpadnięciu z Pucharu Polski, całkowicie skupiamy się na lidze i naszym celu, jakim jest utrzymanie się na tym poziomie rozgrywek. Mamy co prawda 11 punktów przewagi nad strefą spadkową, ale pozostało do rozegrania 8 spotkań. W każdym z nich będziemy się starali zbliżyć ku temu celowi i sprawić radość naszym niezawodnym kibicom.

Kolejny mecz ligowy na parkiecie w Sierakowicach, rozegramy w najbliższą niedzielę (3 marca). O godzinie 17 zagramy z Dreman Opole Kopmrachcice. Także kolejne wymagające spotkanie przed nami.

Sytuacja kadrowa:

W dzisiejszym oraz niedzielnym spotkaniu zabraknie na pewno naszego kapitana Mateusza Madziąga, który nabawił się drobnego urazu pachwiny i musi odpocząć aby wrócić do pełnej sprawności. Ihor Dmitrieev cały czas przechodzi rekonwalescencję i nie jest do końca znany jego powrót do treningu. Być może nie zobaczymy już go w tym sezonie na parkietach Futsal Ekstraklasy. Kewin Sidor pauzuje dzisiaj za nadmiar żółtych kartek, w niedziele będzie już dostępny do gry.  

Oczywiście zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej, social mediów i Fanappa.

Bądźcie z nami!

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Sponsor Tytularny
Sponsorzy Strategiczni
Sponsorzy Główni
Sponsorzy
Sponsor Główny Grup Młodzieżowych
Sponsorzy Techniczni
Partner w transporcie
Partnerzy
Patronat Medialny