Podsumowanie sezonu | 2023/2024

1 miesiąc temu | 10.05.2024, 16:48
Podsumowanie sezonu | 2023/2024

PODSUMOWANIE SEZONU 2023/2024!

Gdy faza play-off, która wyłoni tegorocznego Mistrza Polski w Futsalu trwa w najlepsze, my podsumujemy nasz sezon, który zakończył się dla nas meczem z FC Reiter Toruń 18 kwietnia.

Nasz debiutancki sezon w roli beniaminka Fogo Futsal Ekstraklasy dobiegł końca. Cel jaki obraliśmy sobie wraz z początkiem rozgrywek, czyli utrzymanie na najwyższym poziomie futsalu w Polsce zrealizowaliśmy. Chociaż z przebiegu całej kampanii czujemy lekki niedosyt, ale zebrane doświadczenie i obycie na ekstraklasowych parkietach na pewno pomoże nam, by godnie reprezentować nasz region w kolejnym sezonie.

FOGO FUTSAL EKSTRAKLASA

Nasze zmagania zakończyliśmy ostatecznie na 13 miejscu (ostatnim dającym utrzymanie) z 10-cio punktową przewagą nad strefą spadkową. W 30 spotkaniach zdobyliśmy 27 punktów(8 zwycięstw, 3 remisy, 19 porażek). Bramki- 94:135.

Zwyciężaliśmy dwukrotnie z Jagiellonią Białystok (6:4 i 7:0), Red Dragons Pniewy (7:5), Ruch Chorzów (4:0), FC Reiter Toruń (3:1), Sośnica Gliwice (3:1), Dreman Opole Kopmrachcice (4:1) i AZS UW Darkomp Wilanów( 4:1).

Remisy padały w spotkaniach z Sośnicą Gliwice (2:2), mistrzem Polski Constractem Lubawa (5:5) i Legią Warszawa (3:3).

Reszta spotkań kończyła się naszymi porażkami.

Jeśli chodzi o spotkania na naszej hali w Sierakowicach, to w 15 meczach zdobyliśmy 14 punktów (4 zwycięstwa, 2 remisy, 9 porażek). Bramki- 53:61. Dało nam to 13 miejsce w tej klasyfikacji.

Z kolei na wyjazdach odnieśliśmy bardzo podobny bilans. W 15 spotkaniach zgromadziliśmy 13 punktów (4 zwycięstwa, 1 remis, 10 porażek). Bramki- 41:74. Tu też zajęliśmy 13 miejsce.

Jeśli chodzi o zdobycz punktową w poszczególnych rundach, były one również niemal identyczne. Jesienią zdobyliśmy 14 punktów, z kolei na wiosnę udało nam się ugrać 13 „oczek”.

Naszym najwyższym zwycięstwem był mecz na własnym parkiecie z Jagiellonią Białystok i wygrana 7:0, z kolei najwyższą porażkę ponieśliśmy z obecnym Mistrzem Polski w Lubawie 12:0. Oba te mecze rozegraliśmy w rundzie wiosennej.

Szeregi Ekstraklasy opuszczają zespoły: Ruchu Chorzów, Jagiellonii Białystok i Sośnicy Gliwice. Na wyłonienie Mistrza Polski musimy jeszcze cierpliwie poczekać.

Wiemy również, że pewnymi beniaminkami w następnym sezonie będą: AZS UŚ Katowice(grupa południowa) i Red Devils Chojnice(grupa północna). Trzeciego z beniaminków wyłoni mecz barażowy pomiędzy zespołami z drugich miejsc z każdej z grup, czyli Gwiazdą Ruda Śląska i Futsalem Świecie. Pierwszy mecz padł łupem futsalistów z grupy północnej, która wygrała na wyjeździe 5:3. Rewanż 12 maja w Świeciu.

PUCHAR POLSKI

W tych rozgrywkach nasz zespół zakończył swój udział na 1/8 finału. W 1/32 pokonaliśmy STS Logistics Piłę 8:1, w 1/16 KP Dexon Wrześnię 9:2 (oba mecze na wyjeździe). Na naszym parkiecie w 1/8 podejmowaliśmy Constract Lubawę, która wygrała z nami 4:1 i tym samym odpadliśmy z rywalizacji o Puchar Polski.

Triumfatorem tych rozgrywek została ekipa Piasta Gliwice, która w dwumeczu pokonała GI Malepszy Arth Soft Leszno (6:2 i 1:2).

INWIDUALNE STATYSTYKI

Pomimo walki przez cały sezon o utrzymanie, nasi zawodnicy mogą się pochwalić całkiem niezłymi liczbami jeśli chodzi o statystki strzeleckie i asysty. Mało tego, nasi gracze byli wielokrotnie nominowani w kategoriach: gola, interwencji i TOP 5 danej kolejki. Kilkukrotnie otrzymali nagrody i wyróżnienia z tego tytułu, także mamy się czym pochwalić i poszczycić.

Nasi strzelcy to:

1. Milinton Tijerino 23 (obecnie 7 miejsce w klasyfikacji)

2. Brayan Mera 22 (10 miejsce)

3. Mateusz Madziąg 14

4. Mateusz Wesserling 9

5. Kewin Sidor, Błażej Wenta 5

6. Wojciech Dobek 4

7. Bartosz Stencel 3

8. Marcin Choszcz, Ihor Dmitriiev, Szymon Wroński 2

Sezon w naszym wykonaniu dobiegł końca. Była to piękna przygoda i oswojenie się z futsalem na najwyższym poziomie. Zawodnicy udali się na zasłużone urlopy i wypoczynek. My już staramy się, aby kolejny sezon w naszym wykonaniu był jeszcze lepszy i będziemy czynić ku temu potrzebne kroki, aby zebrane doświadczenie zaowocowało w kolejnej kampanii.  

Dziękujemy również wszystkim naszym niezawodnym kibicom, którzy wspierali nas przez cały sezon będąc z drużyną na dobre i złe. Mamy nadzieję, że nie zabraknie Was również w kolejnym sezonie i swoim fanatycznym dopingiem będziecie dodatkowym motorem napędowym. Wasze wsparcie jest nieodzowne, na które bardzo liczymy i już nie możemy się doczekać kolejnego sezonu.

Wszelkie informację odnośnie przygotowań i zmian w zespole można śledzić na naszej stronie internetowej, w social mediach i na FanAppie.

Dziękujemy i do zobaczenia!

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Sponsor Tytularny
Sponsorzy Strategiczni
Sponsorzy Główni
Sponsorzy
Sponsor Główny Grup Młodzieżowych
Sponsorzy Techniczni
Partner w transporcie
Partnerzy
Patronat Medialny