Zapowiedź meczu z FC Toruń | 30.kolejka

1 miesiąc temu | 18.04.2024, 14:09
Zapowiedź meczu z FC Toruń | 30.kolejka

THE LAST DANCE...

Tak to prawda...Przed nami ostatnia kolejka debiutanckiego sezonu jako beniaminek w Fogo Futsal Ekstraklasie. W czwartek (18 kwietnia) o godzinie 20 na hali w Sierakowicach przy ulicy Spacerowej 14 zmierzymy się z FC Reiter Toruń.

Sezon w zawrotnym tempie nieubłaganie dobiegł do końca. Naszym ostatnim akcentem będzie potyczka na własnym parkiecie przy naszej niezawodnej publiczności z zespołem ,z jednej ze stolic województwa kujawsko-pomorskiego.

Nasz cel, jakim było utrzymanie Ekstraklasy na Kaszubach w swoim pierwszym sezonie, został osiągnięty na 3 kolejki przed zakończeniem bieżącej kampanii (zwycięstwo z AZS UW Darkomp Wilanów 4:1). Jesteśmy z tego faktu niezmiernie szczęśliwi, bo był to dla nas ciężki sezon pod względem sportowym i organizacyjnym. Najważniejsze jest, że wykonaliśmy swoje zadanie, a zebrane doświadczenie na pewno przyda się i pomoże w przygotowaniach do kolejnego, na pewno trudnego i pełnego emocji sezonu już nie jako w roli beniaminka.

FC Reiter Toruń na te chwilę zajmuję 12 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 29 punktów (9 zwycięstw, 2 remisy, 18 porażek). Bramki: 84:127.

Zespół trenera Kocota stracił swoje 12 miejsce, które długo okupował właśnie na korzyść... ekipy z Torunia. W 29 meczach zdobyliśmy 27 punktów(8 zwycięstw, 3 remisy, 18 porażek). Bramki 89:127. Daję nam to 13 lokatę.

W meczu obu ekip na zakończenie rundy jesiennej, wygraliśmy w Toruniu przy pomocy naszych kibiców. 9 grudnia ubiegłego roku padł wynik 3:1. Dla nas trafiali: Brayan Mera 2 i Milinton Tijerino, dla torunian honorowe trafienie zaliczył Jakub Sławkowski.

Obie drużyny są już pewne ligowego bytu, ale nie będzie to mecz bez znaczenia. W przypadku ewentualnej wygranej naszego zespołu, uda nam się ich  „przeskoczyć” w tabeli. Na pewno nie będzie łatwo, bo z pewnością każda z drużyn będzie chciała w dobrym stylu zakończyć sezon i udać się na zasłużony odpoczynek w dobrych humorach. Szykuję się ciekawe i wyrównane widowisko. Świadczą o tym tylko 2 punkty różnicy między zainteresowanymi zespołami i niemal identyczny bilans bramkowy, także nie będzie to mecz o „pietruszkę”.

W dzisiejszym spotkaniu zabraknie Milintona Tijerino, który nie wrócił do Polski po zakończeniu zgrupowania reprezentacji Kostaryki. Milinton został już w kraju na wakacje i wróci do klubu na okres przygotowawczy na kolejny sezon. Bryan Mera nie zagra w tym spotkaniu z powodu kary za nadmiar żółtych kartek.

Dlatego warto udać się w czwartkowy wieczór do hali w Sierakowicach, do czego serdecznie zachęcamy. Będzie to okazja do podziękowania przez naszych wiernych fanów za trudy całego zespołu i radości z powodu uzyskanego celu. Pierwotnie spotkanie było zaplanowane na sobotę(20 kwietnia), ale z powodu drugiej tury wyborów samorządowych w naszej Gminie zostało przełożone na inny termin.

Informację na temat tego wydarzenia można oczywiście znaleźć na stronie klubu, w social mediach i na FanAppie.

Bądźcie z nami w tym ostatnim spotkaniu, bo czeka nas dłuższy rozbrat od futsalowych emocji, na które będziemy czekali z niecierpliwością!

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Sponsor Tytularny
Sponsorzy Strategiczni
Sponsorzy Główni
Sponsorzy
Sponsor Główny Grup Młodzieżowych
Sponsorzy Techniczni
Partner w transporcie
Partnerzy
Patronat Medialny