Zapowiedź meczu z Futsal Leszno | 14.kolejka

7 miesięcy temu | 02.12.2023, 18:40
Zapowiedź meczu z Futsal Leszno | 14.kolejka

PRZED NAMI OSTATNI MECZ W TYM ROKU WE WŁASNEJ HALI

Już w niedzielę (3 grudnia) o godzinie 17:00 zagramy swój ostatni mecz w ramach 14.kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy na własnym parkiecie w tym roku. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie GI Malepszy Arth Soft Leszno.

Nasz przeciwnik będzie niewątpliwie faworytem tego spotkania, gdyż zespół z Leszna walczy co roku o najwyższe cele na koniec sezonu.

Poprzedni sezon zakończyli na najgorszym miejscu dla sportowców, czyli na 4 pozycji. W sezonie zasadniczym zdobyli 50 punktów w 28 spotkaniach (16 zwycięstw, 2 remisy, 10 porażek). Bramki 115:97. Taka pozycja dała zespołowi z Leszna udział w play-offach w walce o Mistrzostwo Polski. Tam w 1/4 finału nie bez problemów poradzili sobie z Red Dragons Pniewy. Co prawda w Pniewach przegrali 4:3, ale na własnym parkiecie udowodnili swoją moc wygrywając dwa mecze 5:2 i 5:1. W półfinale mierzyli się z obecnymi srebrnymi medalistami czyli Rekordem Bielsko-Biała. Oba spotkania skończyły się porażkami 4:0 i 6:1. W meczu o 3 miejsce spotkali się z naszym ostatnim przeciwnikiem- Piastem Gliwice. W Lesznie padł wynik 5:1 na korzyść gości, a w Gliwicach po regulaminowym czasie gry był remis 2:2 i potrzebna była dogrywka. W niej lepszy okazał się Piast wygrywając ostatecznie 5:3 i to oni odebrali brązowe medale, a zespół z Leszna musiał zadowolić się 4 miejscem na koniec rozgrywek.

W obecnym sezonie GI Malepszy Arth Soft Leszno również spisuję się bardzo dobrze i na obecną chwilę zajmuję 4 miejsce w tabeli. W 13 spotkaniach zgromadzili 27 punktów (8 zwycięstw, 3 remisy, 2 porażki) Bramki 65:32.

Z kolei nasz zespół jak na razie jest na 12 pozycji z 11 punktami (3 zwycięstwa, 2 remisy, 8 porażek) Bramki 49:62.

W drużynie z Wielkopolski przed sezonem doszło do kilku roszad:

Przybyli: 

Viacheslav Kozhemiaka(Widzew Łódź), OleksandrKolesnykov(Jagiellonia Białystok), Yevhenii Kozlov(AZS UŚ Katowice), Daniel Gallego Garcia(FC Reiter Toruń), Jose Luis Tangarife(Club Deportivo San Martin de Porres, Boliwia)

Odeszli:

Douglas Neutzling Ferreira, Yvaaldo De MacedoGomes(Red Dragons Pniewy), Noel Charrier(WKS Śląsk Wrocław), Kacper Kędra, Marcel Wolan, Jarosław Zmijiwski(AZS UW Darkomp Wilanów)

GI Malepszy Arth Soft Leszno powstał w 2014 roku. Widać, że projekt tego zespołu jest na jak najlepszej drodze, gdyż z każdym sezonem stawiają przed sobą najwyższe cele i z pełną ambicją do tego dążą.

Jednym z zawodników zespołu z Leszna jest znany miejscowej publiczności Jakub Kąkol. Występował między innymi w FC Kartuzy oraz w kartuskiej i sierakowickiej lidze halowej, a także reprezentował barwy GKS Sierakowice na trawiastych boiskach. W tym sezonie jest bardzo skutecznym zawodnikiem. Zdobył 13 bramek i ma na koncie 7 asyst i jest jednym z wyróżniających się zawodników zespołu z Leszna.

Przygotowania do bieżącego sezonu rozpoczęli 31 lipca.

W ciągu okresu przygotowawczego rozegrali kilka sparingów:

- GI Malepszy Arth Soft Leszno 3:2 Red Dragons Pniewy

- GI Malepszy Arth Soft Leszno 4:3 Piast Gliwice

- GI Malepszy Arth Soft Leszno 16:0 Górnik Polkowice 

Wzięli również udział w turnieju przedsezonowym FutsalGniezno Cup:

- GI Malepszy Arth Soft Leszno 5:1 KS Gniezno 

- GI Malepszy Arth Soft Leszno 7:1 Górnik Polkowice

- GI Malepszy Arth Soft Leszno 4:1 FC Reiter Toruń

Z kompletem zwycięstw zespół z Leszna wygrał ten turniej a dwóch ich zawodników było w TOP 5 całego turnieju.

Przed nami kolejne ciężkie i trudne wyzwanie, ale po ostatnim naszym dobrym meczu w Gliwicach, mamy nadzieję na sprawienie kolejnej niespodzianki. Tym bardziej, że gramy we własnych murach przy dopingu naszych wspaniałych kibiców. Chcemy ten rok na sierakowickiej hali zakończyć miłym i optymistycznym akcentem. Dlatego zapraszamy wszystkich na trybuny przy ulicy Spacerowej 14 w Sierakowicach.

Wszystkie dodatkowe informację, a także możliwość pozyskania biletów, maożna znaleźć na naszej stronie internetowej oraz w social mediach i na FanAppie.

Bądźcie z nami i wspólnie zakończmy ten rok w wykonaniu We-Metu!

 

 

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Sponsor Tytularny
Sponsorzy Strategiczni
Sponsorzy Główni
Sponsorzy
Sponsor Główny Grup Młodzieżowych
Sponsorzy Techniczni
Partner w transporcie
Partnerzy
Patronat Medialny