Zapowiedź meczu z Futsal Leszno | 29.kolejka

2 miesiące temu | 03.04.2024, 14:38
Zapowiedź meczu z Futsal Leszno | 29.kolejka

TYM RAZEM POWALCZYMY W LESZNIE!

Nasz debiutancki sezon w Fogo Futsal Ekstraklasie, wielki krokami zbliża się ku końcowi. Już w środę (3.kwietnia) o godzinie 20:00 rozegramy swój ostatni mecz ligowy na wyjeździe. Przeciwnikiem będzie GI Malepszy Arth Soft Futsal Leszno.

Drużyna gospodarzy w tym sezonie radzi sobie bardzo dobrze. Na tym etapie rywalizacji są „czwartą siłą” całej stawki. W 28 spotkaniach zdobyli 55 punktów (17 zwycięstw, 4 remisy, 7 porażek). Bramki: 142:82. Razem z Dreman Opole Kopmrachcice i BSF ABJ Bochnią, do końca sezonu zasadniczego będą walczyli właśnie o zajęcie 4 lokaty.

Drużyna trenera Kocota, która uległa we Wielką Sobotę na własnym parkiecie Piastowi Gliwice (1:3) nie zmieniła swojego miejsca zajmowanego w tabeli. Zdobyliśmy w 28 spotkaniach 27 punktów (8 zwycięstw, 3 remisy, 17 porażek). Bramki: 88:119. Daję nam to aktualnie 12 pozycję, na której jesteśmy już od paru kolejek.

Na parkiecie w Sierakowicach (3 grudnia) w ramach meczu 14.kolejki, to Futsal Leszno okazał się lepszą ekipą, wygrywając to spotkanie 6:3. Bramki dla zwycięskiej drużyny zdobywali: Viacheslav Kozhemiaka 2, Serhii Malyskho, Jose Luis Tangarife, Albert Bętowski i Daniel Gallego Garcia. Dla We-Metu dwukrotnie trafił Milinton Tijerino i Brayan Mera.

Przed nami okazja do rewanżu, ale wiadomo, że nie będzie łatwo, bo to miejscowi są zdecydowanym faworytem tej rywalizacji. Nasz zespół co prawda jest już pewny utrzymania i w kolejnej kampanii dalej będzie występował na parkietach Ekstraklasy, ale w tych dwóch ostatnich spotkaniach będziemy chcieli utrzymać swoje miejsce, bądź przesunąć się jeszcze w górę tabeli.

W dwóch ostatnich spotkaniach nie zobaczymy w składzie Bryana Mery ani Milintona Tijerino. Bryan obejrzał w sobotę 12-stą żółtą kartkę, która oznacza 2 spotkania pauzy, Milinton natomiast udaje się na zgrupowanie kadry narodowej z którą powalczy o awans na mistrzostwa świata w Uzbekistanie, nie będzie wracał do klubu na ostatni mecz sezonu a zostanie w kraju i wróci do klubu przed okresem przygotowawczym na kolejny sezon. Pozostali zawodnicy są do dyspozycji trenera Kocota.

Ostatnim akcentem będzie potyczka na naszej hali w Sierakowicach z FC Reiter Toruń w 30 kolejce. To spotkanie zaplanowano na 20 kwietnia(sobota) o godzinie 18.

Przed nami przerwa w rozgrywkach związana ze zgrupowaniami reprezentacji narodowych. Kadra Błażeja Korczyńskiego będzie rywalizować w dwumeczu barażowym z Chorwacją o awans na Mistrzostwa Świata w futsalu, które odbędą się na przełomie września i października w Uzbekistanie. Pierwsze spotkanie odbędzie się 12 kwietnia w Koszalinie o godzinie 18, z kolei rewanż w Zagrzebiu- 16 kwietnia o 19. Wśród powołanych do reprezentacji Polski, nie zabrakło naszego kapitana, czyli Mateusza Madziąga. Będziemy trzymać kciuki i życzymy awansu na futsalowy Mundial.

Do reprezentacji Kostaryki również powołany został nasz etatowy zawodnik, czyli Milinton Tijerino.

Do zakończenia sezonu pozostały nam już tylko dwa spotkania, dlatego liczymy na Wasze w wsparcie w tych ostatnich akcentach bieżących rozgrywek. Liczymy szczególnie na obecność w ostatnim meczu, gdzie będzie możliwość podziękowania całemu zespołowi za cały obecny sezon!

Wszystkie wszelkie informację można oczywiście znaleźć na oficjalnej stronie klubu, w social mediach i na FanAppie.

Bądźcie z nami!


Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Sponsor Tytularny
Sponsorzy Strategiczni
Sponsorzy Główni
Sponsorzy
Sponsor Główny Grup Młodzieżowych
Sponsorzy Techniczni
Partner w transporcie
Partnerzy
Patronat Medialny