Zapowiedź meczu z Piastem Gliwice | 28.kolejka

2 miesiące temu | 30.03.2024, 10:58
Zapowiedź meczu z Piastem Gliwice | 28.kolejka

PRZED NAMI POTYCZKA Z PIASTEM GLIWICE!

W 28 kolejce Fogo Futsal Ekstraklasy, do hali w Sierakowicach zawita jeden z najlepszych zespołów futsalu w ostatnich latach. Mecz z Piastem w Wielką Sobotę 30 marca o godzinie 16.45. Po raz trzeci w tym sezonie dostąpiliśmy zaszczytu i spotkanie obu drużyn będzie transmitowane na kanale TVP Sport.

Nasz zespół przystąpi do tej rywalizacji w znakomitych nastrojach. Jak wszyscy dobrze wiemy po ostatnim zwycięstwie w Warszawie nad AZS UW Darkomp Wilanów (4:1), zagwarantowaliśmy sobie utrzymanie na najwyższym poziomie futsalu w Polsce. Jako beniaminek udało nam się tego dokonać w swoim debiutanckim sezonie na parkietach Ekstraklasy. Taki cel obraliśmy sobie na początku bieżącej kampanii i udało nam się tego dokonać na 3 kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego. Jest to dla nas ogromny sukces i teraz walczymy o jak najlepsze miejsce na zakończenie rozgrywek. Zebrane doświadczenie i obycie na poziomie Ekstraklasy, zapewne zaowocuję i w kolejnych rozgrywkach będziemy jeszcze silniejsi. Ostatecznie szeregi Ekstraklasy opuszczają: Ruch Chorzów, Jagiellonia Białystok i Sośnica Gliwice. Rywalom dziękujemy za sportową rywalizację i życzymy szybkiego powrotu do elity!

Nasz sobotni rywal, który w każdym sezonie walczy o najwyższe cele, zajmuję obecnie 3 miejsce z 68 punktami(22 zwycięstwa, 2 remisy, 3 porażki). Bramki: 139:45.

Z kolei nasza drużyna nadal utrzymuję 12 miejsce, gdzie w 27 meczach zdobyliśmy 27 punktów(8 zwycięstw, 3 remisy, 16 porażek). Bramki: 88:116.

W rundzie jesiennej 26 listopada w Gliwicach, drużyna trenera Kocota postawiła trudne warunki faworyzowanemu rywalowi i przegrała nieznacznie 5:3. Bramki dla gliwiczan zdobywali: Breno Bertoline 2, Alan Gitahy, Alex Gonzalez i Edgar Varela. Dla naszego zespołu trafiali: Wojciech Dobek, Bartosz Stencel i Brayan Mera.

Liczymy w tym spotkaniu na wsparcie naszych wiernych i niezawodnych kibiców, tym bardziej, że koniec rozgrywek zbliża się nieubłaganie. Mamy nadzieję, że ta Wielka Sobota będzie również pod każdym względem na parkiecie w Sierakowicach! Poniesieni odniesieniem naszego celu postaramy się sprawić miłą niespodziankę.

Do dyspozycji Trenera w dzisiejszym meczu są wszyscy zawodnicy z wyjątkiem kontuzjowanego Ihora Dmitriieva oraz zawieszonego za kartki kapitana Mateusza Madziąga.

Tuż po świętach Wielkanocnych(środa 3 kwietnia) rozegramy swoje ostatnie spotkanie na wyjeździe w tym sezonie. Mecz z GI Malepszy Arth Soft Leszno rozpocznie się o godzinie 20. Zakończenie i zwieńczenie bieżących rozgrywek nastąpi 20 kwietnia(sobota) gdzie na własnym parkiecie o godzinie 18 podejmiemy FC Reiter Toruń. Będzie to doskonała okazja dla kibiców, żeby podziękować zespołowi za cały sezon i walkę na parkietach Ekstraklasy podczas całej kampanii!

Oczywiście wszelkie dodatkowe informację można znaleźć na oficjalnej stronie klubu, w social mediach i na FanAppie.

Bądźcie z nami, bo koniec sezonu tuż tuż...


Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Sponsor Tytularny
Sponsorzy Strategiczni
Sponsorzy Główni
Sponsorzy
Sponsor Główny Grup Młodzieżowych
Sponsorzy Techniczni
Partner w transporcie
Partnerzy
Patronat Medialny