Zapowiedź meczu 11.kolejki | Clearex Chorzów

6 miesięcy temu | 15.11.2023, 10:38
Zapowiedź meczu 11.kolejki | Clearex Chorzów

JUŻ DZISIAJ KOLEJNY WAŻNY MECZ!


Naszym kolejnym przystankiem będzie Chorzów i spotkanie z miejscowym Clearexem. Mecz zaplanowano na środę 15 listopada, godzina 18. Transmisja na platformie WP Pilot.


Dla naszego zespołu ten mecz będzie tym na miarę za „6 punktów”. W obecnym sezonie na tym etapie rywalizacji obie drużyny dzieli 1 miejsce nad strefą spadkową i 2 punkty na korzyść We-Metu. Także na pewno obie ekipy czują wagę tego spotkania.


Sezon 2023/2024.
We-Met Futsal Kamienica Królewska – 13 miejsce, 10 spotkań, 8 punktów (2 zwycięstwa, 2 remisy, 6 porażek). Bramki 39:53.
Clearex Chorzów – 14 miejsce, 10 spotkań, 6 punktów (2 zwycięstwa, 8 porażek) Bramki 28:61.


Już w poprzednim sezonie chorzowianie cudem uniknęli spadku. Po wycofaniu się przed rozgrywkami Gredar Fit- Morning Futsal Brzeg, z ligi spadły wyjątkowo dwie drużyny (AZS UŚ Katowice i Red Devils Chojnice), chociaż zajmując na koniec sezonu 13 miejsce mieli tylko „oczko” przewagi nad spadkowiczem z Katowic. W 28 spotkaniach zdobyli 21 punktów(6 zwycięstw, 3 remisy, 19 porażek) Bramki 71:130.


Clearex Chorzów w latach swojej świetności pięciokrotnie zdobywał Mistrzostwo, dwukrotnie wicemistrzostwo Polski, a także raz zakończył sezon na 3 miejscu. Zdobył również dwa razy Puchar i raz Superpuchar Polski. Reprezentowali nasz kraj również w rozgrywkach Elite Round UEFA Futsal Cup. Mieli także sukcesy w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu, gdzie zdobywali tytuły mistrzowskie.


W zespole przed sezonem doszło do kilku zmian kadrowych:
Przyszli: Maksym Kisieliov (AZS UŚ Katowice), Marcin Grzywa (Dreman Opole Kopmrachcice), Olivier Nadolski( powrót po kontuzji)
Odeszli: Paweł Barański, Rafał Krzyśka (Sośnica Gliwice)


Przygotowania do sezonu rozpoczęli 31 lipca.
Podczas tych przygotowań rozegrano mecze kontrolne:
- Clearex Chorzów 6:5 AZS UŚ Katowice
- Clearex Chorzów 2:8 Dreman Opole Kopmrachcice
- Clearex Chorzów 3:2 Sośnica Gliwice


Przed obiema ekipami mega ważny mecz jeśli chcą się liczyć w walce o ligowy byt. Po ostatnim trudnym czasie liczymy na przełamanie zespołu trenera Kocota i dopisaniu sobię najlepiej 3 punktów do ligowej tabeli. Liczymy na powrót na właściwe tory, bo w niedzielę kolejny mecz, tym razem na naszym parkiecie w Sierakowicach z AZS UW Darkomp Wilanów. Również będzie on istotny i ważny. Dlatego bądźcie z nami w tych spotkaniach, które dużo mogą znaczyć dla naszej ekipy.
Wszelkie informację na temat najbliższych wydarzeń znajdziecie na stronie, w social mediach i na FanAppie.

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Sponsor Tytularny
Sponsorzy Strategiczni
Sponsorzy Główni
Sponsorzy
Sponsor Główny Grup Młodzieżowych
Sponsorzy Techniczni
Partner w transporcie
Partnerzy
Patronat Medialny