Zapowiedź meczu 12.kolejki | AZS UW WILANÓW

6 miesięcy temu | 18.11.2023, 13:33
Zapowiedź meczu 12.kolejki | AZS UW WILANÓW

PRZED NAMI KOLEJNE LIGOWE WYZWANIE!


W niedzielę 19 listopada o godzinie 17:00 w ramach 12 kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy na hali sportowej w Sierakowicach przy ulicy Spacerowej 14 zmierzymy się z AZS UW Darkomp Wilanów.


Nasz zespół w dobrych nastrojach wrócił z Chorzowa, gdzie nastąpiło przełamanie i zwycięstwo w bardzo istotnym spotkaniu z Clearexem 4:0. Bardzo ważne 3 punkty zdobyte na Śląsku w kontekście walki o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej futsalu w Polsce. Jutrzejszy mecz będzie również istotny i ma wagę tych za „6 punktów”. Nasi rywale również wygrali swój ostatni mecz ligowy na własnym parkiecie z Eurobusem Przemyśl 3:2.


W obecnym sezonie Akademicy jak na razie zajmują 11 miejsce. W 11 spotkaniach zdobyli 12 punktów (3 zwycięstwa, 3 remisy, 5 porażek) Bramki 23:40.
We-Met Futsal Kamienica Królewska po ostatnim zwycięstwie przesunął się o jedno miejsce w tabeli i zajmuję 12 lokatę. 11 punktów (3 zwycięstwa, 2 remisy, 6 porażek). Bramki 43:53.


W poprzedniej kampanii AZS UW Darkomp Wilanów pewnie utrzymał się w Ekstraklasie. W 28 spotkaniach zdobyli 31 punktów (9 zwycięstw, 4 remisy, 15 porażek) Bramki 63:94. Dało im to ostatecznie 10 miejsce w tabeli na koniec rozgrywek.


Przed obecnym sezonem w kadrze zespołu doszło do kilku zmian:
Przybyli: Radosław Marcinkowski (Legia Warszawa), Jakub Wankiewicz (Luxiona AZS UMCS Lublin), Jean Carlos (Al Qadsia, Kuwejt), Adilet Imanbekov( Torpedo Moskwa, Rosja), Jarosław Zmijiwski (GI Malepszy Arth Soft Leszno), Spyridon Papakostas (AEK Ateny, Grecja), Bartłomiej Klimek(KS Płudy Warszawa- piłka nożna), Moustapha Diakite (EFS Comtat D’Urhell, Hiszpania)
Odeszli: Michał Klaus, Maciej Pikiewicz (obaj Legia Warszawa), Filip Turkowyd( WKS Śląsk Wrocław), Kacper Opatowski, Vitalii Lisnychenko(Wenecja Pułtusk)


Okres przygotowawczy rozpoczęli 24 lipca.
Rozegrali w tym czasie mecze kontrolne:
- AZS UW Darkomp Wilanów 1:6 Constract Lubawa
- AZS UW Darkomp Wilanów 4:5 Eurobus Przemyśl
- AZS UW Darkomp Wilanów 1:4 Wenecja Pułtusk
11 sierpnia zespół udał się na obóz przygotowawczy do Zawiercia, gdzie rozegrał trzy sparingi:
- AZS UW Darkomp Wilanów 0:10 Rekord Bielsko-Biała
- AZS UW Darkomp Wilanów 2:4 Gwiazda Ruda Śląska
- AZS UW Darkomp Wilanów 3:3 AZS UŚ Katowice
Ostatnim sprawdzianem była potyczka i wygrana z Widzewem Łódź 2:1.


Na hali w Sierakowicach na pewno nie zabraknie emocji i zapewne na trybunach będzie gorąco. Oba zespoły dzieli tylko jeden punkt i jedno miejsce w tabeli. Dla ekipy z Kamienicy Królewskiej, będzie to kolejny bardzo ważny mecz, gdzie celem będzie zdobycie jakże cennych 3 punktów. Mamy nadzieję, że nasze mury oraz wsparcie wspaniałych kibiców pozwoli nam osiągnąć ten cel.


Zapraszamy wszystkich na trybuny! Wszystkie informacje na temat tego wydarzenia oczywiście są dostępne na naszej oficjalnej stronie internetowej, a także w social mediach oraz na FanAppie. Dla nieobecnych będzie również dostępna transmisja na platformie WP Pilot.
Bądźcie z Nami w tym ważnym dniu!

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Sponsor Tytularny
Sponsorzy Strategiczni
Sponsorzy Główni
Sponsorzy
Sponsor Główny Grup Młodzieżowych
Sponsorzy Techniczni
Partner w transporcie
Partnerzy
Patronat Medialny