Zapowiedz meczu z BSF ABJ BOCHNIA | 16.kolejka

6 miesięcy temu | 05.01.2024, 21:39
Zapowiedz meczu z BSF ABJ BOCHNIA | 16.kolejka

W SAMO POŁUDNIE...

Już w najbliższą niedzielę (7 stycznia) o godzinie 12 rozegramy swoje pierwsze spotkanie w rundzie rewanżowej Fogo Futsal Ekstraklasy. Naszym rywalem będzie BSF ABJ Bochnia.

Po przerwie świąteczno-noworocznej, która trwała niespełna miesiąc, wracamy na parkiety by dalej walczyć o utrzymanie na najwyższym poziomie futsalu w Polsce podczas wiosennej części tych rozgrywek.

Rywalem będzie ekipa z Bochni. Nasz pierwszy mecz z tą drużyną, który odbył się jesienią, 2 września rozpoczął całe zmagania w bieżącym sezonie i był transmitowany na antenie TVP Sport. Jak dobrze pamiętamy zakończył się naszą porażką 6:5. Było to nasze debiutanckie spotkanie na poziomie Ekstraklasy. Mecz mógł podobać się licznie zgromadzonym kibicom na trybunach i przy swoich odbiornikach. Była to solidna promocja futsalu w wykonaniu obu drużyn i pokazanie, że We-Met w roli beniaminka nie odstawi nikomu nogi i będzie walczył w każdym spotkaniu o punkty.

Bramki zdobywali wtedy: We-Met (Mateusz Wesserling 2, Mateusz Madziąg, Milinton Tijerino i Błażej Wenta)- BSF ABJ Bochnia (Minor Cabalceta, Pedro Pereira 2, Łukasz Biel i Sebastian Leszczak).

Bochnianie po rundzie jesiennej zajmują dotychczas ostatnie miejsce, dające możliwość udziału w play-offach o Mistrzostwo Polski, czyli 8. W 15 spotkaniach zdobyli 25 punktów(8 zwycięstw, 1 remis, 6 porażek). Bramki 64:56.

Nasza drużyna zajmuję obecnie 12 lokatę(4 punkty nad strefą spadkową)Na 14 zdobytych punktów złożyły się 4 zwycięstwa, 2 remisy i 9 porażek. Bramki 55:69.

W czasie przerwy pomiędzy rundami doszło do zmian w kadrach zespołów:

BSF ABJ Bochnia: zespół zdecydowali opuścić się Krystian Jaszczyński, Adrian Kochniarczyk i Sebastian Koza. Natomiast dołączyli: Mateusz Prokop(były młodzieżowy Mistrz Polski i reprezentant kraju, który zamienił trawę na parkiet)

Ekipa z Małopolski rozegrała również mecz towarzyski, wygrywając 3:1 z GKS Tychy.

Nasze szeregi zasilił natomiast 19-letni młodzieżowy reprezentant Portugalii Iuri Portugal, który w poprzedniej rundzie bronił barw Widzewa Łódź.

Z kolei Sebastian Hinca z powodów osobistych, zdecydował się o opuszczeniu zespołu. Jeden z naszych liderów, który był od początku związany z klubem i na trwałe wpisał się w jego historię. Wielokrotnie pełnił funkcję kapitana i znacznie przyczynił się do awansu naszego zespołu do elity. SEBASTIAN DZIĘKUJEMY! Okazja do oficjalnego podziękowania będzie przy okazji meczu z Jagiellonią Białystok 10 stycznia.

Nasz zespół na pewno będzie chciał dobrze wejść w Nowy Rok i wziąć rewanż za porażkę na inaugurację sezonu. BSF ABJ Bochnia jest oczywiście faworytem, ale pokazaliśmy w rundzie jesiennej, że walczymy w każdym meczu i potrafimy przeciwstawić się kazdej drużynie , nawet tej z najwyższej ligowej półki. W tym spotkaniu będzie również pojedynek dwóch reprezentantów Kostaryki, którzy zajmują wspólnie pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców wraz z Pedrinho (Constract Lubawa)z 18 trafieniami. Chodzi o Minora Cabalcete z Bochni i naszego Milintona Tijerino (były zawodnik BSF ABJ Bochnia).

Transmisja na platformie WP Pilot.

My już zapraszamy wszystkich kibiców na nasz pierwszy mecz u siebie w tym roku. Na parkiecie w Sierakowicach, widzimy się już 10 stycznia(środa), gdzie o godzinie 20 podejmiemy Jagiellonię Białystok. Będzie to bardzo istotne spotkanie w kontekście walki o utrzymanie w Ekstraklasie. Liczymy na doping, wsparcie i udział naszych niezawodnych kibiców.

Zespół trenera Kocota poznał również przeciwnika w rozgrywkach 1/32 finału Pucharu Polski. O awans do kolejnej rundy zagramy z STS Logistics Piła, 13 stycznia(sobota) o godzinie 17.

Każde wszelkie informację na temat, tego co będzie się działo w naszym zespole w najbliższych dniach, można znaleźć oczywiście na oficjalnej stronie internetowej, w social mediach i na FanAppie.

Bądźcie z nami i wspólnie zacznijmy ten rok od pozytywnych akcentów!

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Sponsor Tytularny
Sponsorzy Strategiczni
Sponsorzy Główni
Sponsorzy
Sponsor Główny Grup Młodzieżowych
Sponsorzy Techniczni
Partner w transporcie
Partnerzy
Patronat Medialny