Zapowiedź meczu z Legią Warszawa | 19.kolejka

1 miesiąc temu | 24.01.2024, 10:54
Zapowiedź meczu z Legią Warszawa | 19.kolejka

PRZED NAMI STARCIE Z LEGIĄ WARSZAWA!

Już w środę(24 stycznia) o godzinie 20 podejmiemy na własnym parkiecie, w ramach 19 kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy Legię Warszawa.

Przed nami seria 3 meczy na własnym parkiecie. Nie ukrywany, że są one bardzo istotne w kontekście o naszym „być albo nie być” na poziomie Ekstraklasy w futsalu.

Pierwszym rywalem, będzie ekipa z Warszawy. Legia do tej pory w 17 spotkaniach zdobyła 26 punktów(8 zwycięstw, 2 remisy, 7 porażek). Bramki 59:52.

Ostatni mecz Legii na własnym parkiecie z Eurobusem Przemyśl nie doszedł do skutku, z powodu przeciekającego dachu na hali w Warszawie. Teraz obie drużyny czekają na decyzję związku, czy mecz zostanie rozegrany w innym terminie, czy też zespół z Przemyśla otrzyma punkty walkowerem za nieprzygotowanie obiektu przez stołeczną drużynę.

Nasza ekipa, pomimo porażki w Bielsku-Białej, z miejscowym Rekordem, utrzymała swoje 11 miejsce w ligowej tabeli. Do tej pory zdobyliśmy 17 punktów w 18 spotkaniach(5 zwycięstw, 2 remisy, 11 porażek). Bramki 68:80.

W pierwszym meczu obu drużyn, który odbył się 30 września w stolicy, lepsza okazała się Legia, która pokonała nasz zespół 6:2. Bramki dla Legii zdobywali: Mykyta Storozhuk, Davidson Silva, Andre Luiz, Michał Klaus i Tomasz Warszawski, bramka samobójcza Mateusza Madziaga. Dla We-Metu trafiali: Szymon Wroński i Milinton Tijerino.

Teraz liczymy, że komfort gry we własnych murach poniesie naszych zawodników i zdołają wywalczyć w tym meczu punkty, które są nam bardzo potrzebne. To rywale są faworytem, ale pokazaliśmy w naszym pierwszym meczu w obecnym roku na własnym parkiecie, że wsparcie z trybun dodaję nam skrzydeł i będziemy chcieli zaprezentować się na podobnym poziomie jak w meczu z Jagiellonią.

My ze swojej strony już gorąco zapraszamy na kolejne mecze ligowe do Sierakowic. W sobotę(27 stycznia) o godzinie 16 gramy z Sośnicą Gliwice, 11 lutego(niedziela) o 17 z Eurobusem Przemyśl.

Oczywiście wszystkie pomocne informację na temat bieżących wydarzeń można znaleźć na stronie klubu i w social mediach, a także na FanAppie. Przed nami w najbliższym czasie futsalowe emocję na najwyższym poziomie na hali w Sierakowicach, także potrzebujemy waszego wsparcia i dopingu. Bądźcie z nami!

 

Udostępnij