Zapowiedź meczu z Piastem Gliwice | 13.kolejka

3 miesiące temu | 24.11.2023, 20:21
Zapowiedź meczu z Piastem Gliwice | 13.kolejka

PRZED NAMI 13 KOLEJKA FOGO FUTSAL EKSTRAKLASY!


Już w najbliższą niedzielę 26 listopada o godzinie 18 zagramy kolejny mecz ligowy. Tym razem przed Nami rywal z najwyższej półki, czyli Piast Gliwice.
Czeka Nas kolejne arcytrudne wyzwanie. Niewątpliwie murowanym faworytem spotkania będą gospodarze, którzy od kilku sezonów walczą o najwyższą lokatę w tabeli na koniec sezonu.


W poprzednich rozgrywkach na koniec zmagań w sezonie zasadniczym zajęli 3 miejsce w tabeli. W 28 spotkaniach zdobyli 58 punktów (17 zwycięstw, 7 remisów, 4 porażki) Bramki 110:58. Ta lokata dała możliwość udziału Piasta Gliwice w play-offach o Mistrzostwo Polski. W 1/4 finału trafili na Jagiellonię Białystok. Po zwycięstwie w Białymstoku 4:2 i w Gliwicach 5:1 pewnie awansowali do półfinału, gdzie czekała na nich ekipa obecnego Mistrza Polski- Constractu Lubawa. W tej niezwykle zaciętej rywalizacji górą była drużyna „Konstruktorów”. W Gliwicach wygrali 2:1, w Lubawie pierwszego dnia lepszy okazał się jednak Piast, który wygrał po karnych 3:2(w meczu 4:4, dogrywka 5:5). Nastąpiła konieczność rozegrania 3 meczu i drugiego dnia lepszy okazał się Constract, wygrywając 3:2. Tym samym Piastowi pozostała walka w meczu o 3 miejsce. Tam w dwumeczu pokonali GI Malepszy Arth Soft Leszno. Na wyjeździe wygrali 5:1,a w Gliwicach po dogrywce 5:3(w meczu 2:2). Te zwycięstwa dały im ostatecznie 3 miejsce na koniec sezonu.


W obecnej kampanii ekipa z województwa śląskiego spisuję się również bardzo dobrze. Na tę chwilę są wiceliderem tabeli. W 12 spotkaniach zdobyli 31 punktów (10 zwycięstw, 1 remis, 1 porażka). Bramki 56:18.
Z kolei zespół trenera Kocota jest na 12 miejscu z 11 punktami(3 zwycięstwa, 2 remisy, 7 porażek). Bramki 46:57.


Sekcja futsalu Piasta Gliwice została powołana w połowie 2016 roku. Zmagania rozpoczął na licencji Gliwickiego Towarzystwa Futsalu. W tym czasie drużyna kończyła sezon zawsze w „TOP 7”. W sezonie 2021/2022 została Mistrzem Polski. Natomiast w 2020/2021 i 2022/2023 kończyła zmagania na 3 miejscu. Dwukrotnie Piast zagrał również w finale Pucharu Polski, ale za każdym razem musieli uznać wyższość rywali.


Przed obecnym sezonem w letnim okienku transferowym doszło do kilku zmian w zespole:
Przybyli: Piotr Matras(BSF ABJ Bochnia), Ziemowit Król(Zagłębie Sosnowiec-piłka nożna), Alex Gonzalez(Benevento, Włochy), Luis Bortoletto(AS Roma, Włochy), Kamil Roll(FC Reiter Toruń), Patrik Zatović(CopyLeaders Prievidza, Słowacja), Alan Gitahy(Portimonense, Portugalia), Edgar Varela(Mouvaux Lille Mètropole Futsal, Francja)


Odeszli: Mateusz Mrowiec(Constract Lubawa), Marek Bugański, Sebastian Szadurski (Dreman Opole Kopmrachcice), Matej Fidersek(Futsal Minerva, Szwajcaria), Dmytro Sorokin, Yaroslav Lebid (Eurobus Przemyśl), Dominik Śmiałkowski(AZS UŚ Katowice), Lasso Lintula(MNK Square Dubrovnik, Chorwacja)


Przygotowania do sezonu ligowego rozpoczęli 31 lipca. W planach było do rozegrania kilka meczów kontrolnych, a także udział w turnieju towarzyskim na Łotwie.
- Piast Gliwice 5:1 Rekord Bielsko-Biała
- Piast Gliwice 3:4 GI Malepszy Arth Soft Leszno
Turniej towarzyski na Łotwie:
- Piast Gliwice 6:3 RFS Futsal Ryga(Łotwa)
- Piast Gliwice 4:1 Žalgris Futsal(Litwa)
- Piast Gliwice 2:2(k. 7:6) FK Chrudim(Czechy)
Piast Gliwice został zwycięzcą całego turnieju.


Przed We-Metem bardzo trudne zadanie. Próżno oczekiwać łatwej czy jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Niewątpliwym faworytem jest ekipa „Piastunek”. My z kolei liczymy na sprawienie podobnej niespodzianki, jak udało nam się w meczu z Constractem. Na pewno tanio skóry nie sprzedamy i będziemy starać się o rehabilitację z ostatniej porażki z AZS UW Darkomp Wilanów, gdzie zdobycie kompletu „oczek” mieliśmy na wyciągnięcie ręki.
Informację na temat meczu z Piastem dostępne są na naszej stronie internetowej, w social mediach i na FanAppie. Transmisja na platformie WP Pilot.
Bądźcie z nami!


Udostępnij