Zapowiedź meczu z Red Dragons Pniewy | 22.kolejka

3 miesiące temu | 17.02.2024, 10:36
Zapowiedź meczu z Red Dragons Pniewy | 22.kolejka

KOLEJNY PRZYSTANEK- PNIEWY!

Przed naszą drużyną mecz 22 kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy. W sobotę 17 lutego o godzinie 16 zagramy na wyjeździe z Red Dragons Pniewy.

Poniedziałkowy wieczór nie przyniósł nam niestety żadnej zdobyczy punktowej. Inny z beniaminków, czyli Eurobus Przemyśl okazał się tego dnia za silny i mecz, który był transmitowany na antenie TVP Sport przegraliśmy we własnej hali 3:1.

Pniewianie na tym etapie rywalizacji zajmują 10 miejsce. W 21 meczach zdobyli 24 punkty(6 zwycięstw, 6 remisów, 9 porażek). Bramki 63:75. Razem z AZS UW Darkomp Wilanów najczęściej z całej ligowej stawki w swoich meczach dzielą się punktami(6 remisów).

Nasza drużyna pomimo porażki z Eurobusem dalej utrzymała 11 punktów przewagi nad strefą spadkową. Spadliśmy tylko o jedno „oczko” czyli na 12 miejsce gdzie w 21 spotkaniach zdobyliśmy 21 punktów(6 zwycięstw, 3 remisy, 12 porażek). Bramki 75:87.

W rundzie jesiennej na własnym parkiecie- 22 października pokonaliśmy po meczu pełnym emocji „Czerwone Smoki” 7:5. To zwycięstwo było dla nas historyczne, bo pierwszy raz zdobyliśmy komplet punktów przed własną publicznością na poziomie Ekstraklasy w futsalu. Wtedy dla zespołu trenera Kocota bramki zdobywali: Brayan Mera 3, Milinton Tijerino 2 i Ihor Dmitriiev. Dla ekipy z Pniew trafiali: Piotr Błaszyk, Bartłomiej Gładyszewski 2 i Mateusz Kostecki.

Przed nami kolejny ważny mecz w kontekście zapewnienia sobie bezpiecznej przewagi i walki o ligowy byt. Zagramy z drużyną z drugiej połowy tabeli i będziemy walczyli o korzystny rezultat. Będzie to również okazja do rehabilitacji za poniedziałkową porażkę. Faza zasadnicza rozgrywek wchodzi w decydującą fazę i każdy punkt może się liczyć w końcowym rozrachunku. Będziemy starali się przywieźć na Kaszuby jakąś zdobycz punktową.

W tym meczu zagramy bez Bryana Mery, który pauzuje za nadmiar żółtych kartek. Pozostali zawodnicy z wyjątkiem Ihora Dmitriieva dostępni są do gry.

Następne dwa spotkania to dla nas rywalizacja z obecnym Mistrzem Polski- Constractem Lubawa. Pierwszym akcentem będzie spotkanie na hali w Sierakowicach w ramach 1/8 finału Pucharu Polski. Ten mecz zaplanowano na środę 21 lutego o godzinie 20. Drugą potyczką tydzień później będzie mecz ligowy w Lubawie (środa, 28 lutego) również o godzinie 20. Liczymy na sprawienie podobnej niespodzianki w obydwu meczach, taka jaka miała miejsce na naszym parkiecie, gdzie w 8 kolejce ligowej zremisowaliśmy z Constractem 5:5.

Także dużo emocji czeka nas w najbliższym czasie. Wszystkie bieżące informacje można oczywiście znaleźć na naszej stronie internetowej, w social mediach i na FanAppie.

Bądźcie z nami!

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Sponsor Tytularny
Sponsorzy Strategiczni
Sponsorzy Główni
Sponsorzy
Sponsor Główny Grup Młodzieżowych
Sponsorzy Techniczni
Partner w transporcie
Partnerzy
Patronat Medialny