Zapowiedź meczu z Sośnicą Gliwice | 20.kolejka

1 miesiąc temu | 26.01.2024, 14:50
Zapowiedź meczu z Sośnicą Gliwice | 20.kolejka

PRZED NAMI STARCIE Z OSTATNIĄ W TABELI SOŚNICĄ GLIWICE!

W sobotę (27 stycznia) o godzinie 16 w ramach 20 kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy, na hali w Sierakowicach przy ulicy Spacerowej 14 zmierzymy się z Sośnicą Gliwice.

Dla naszego zespołu jest to bardzo ważne i istotne spotkanie. Zdobycie kompletu punktów powinno być naszym obowiązkiem, żeby zachować bezpieczną przewagę nad strefą spadkową. Rywale, którzy zawitają do Sierakowic z całą pewnością nie oddadzą nam tych punktów za darmo i ten mecz trzeba będzie po prostu wywalczyć, wybiegać i wygrać.

Sośnica Gliwice jest tegorocznym beniaminkiem, który awansował po wygranym barażu z AZS UG Gdańsk. Jak na razie, na tym etapie rywalizacji idzie im średnio. Zajmują ostatnie(16) miejsce z 4 punktami(4 remisy, 15 porażek).Bramki 23:83.

Faktem jest bardzo niska skuteczność pod bramką przeciwników. 23 trafienia w 19 spotkaniach na poziomie futsalu nie jest nadzwyczajnym wyczynem. Z kolei jeśli chodzi o bramki stracone to stracili ich najmniej z drużyn spadkowych i dokładnie tyle samo co We-Met(83).

Nasza drużyna po środowym remisie z Legią Warszawa(3:3) spadła niestety na 13 miejsce w tabeli z 8 punktami przewagi nad strefą spadkowa. W 19 spotkaniach zdobyliśmy 18 punktów(5 zwycięstw, 3 remisy, 11 porażek). Bramki 71:83.

Mecz ze stołeczną drużyną mógł się podobać licznie zgromadzonym kibicom w naszej hali. Było widać walkę, ambicje i pełne zaangażowanie naszej ekipy. Zabrakło kilkunastu sekund do pełni szczęścia i zgarnięciu kompletu „oczek”, ale ten cenny punkt szanujemy jak najbardziej i przyjmujemy go z pokorą.

Blisko końcowego sukcesu, byliśmy również w Gliwicach w pierwszym spotkaniu obu drużyn, gdzie w 5 kolejce- 16 października zremisowaliśmy z Sośnicą 2:2. Zespół trenera Kocota do 34 minuty spotkania prowadził 2:0, a do 39 2:1, ale mecz ostatecznie zakończył się podziałem punktów czego było nam bardzo szkoda. Dla gliwiczan bramki zdobył wtedy Marcin Kiełpiński, a dla nas dwukrotnie trafiał Brayan Mera.

Nasza drużyna na pewno nie może zlekceważyć przeciwnika i wyjść z podobnym nastawieniem i zaangażowaniem jak to było w meczu z warszawską Legią. Jest to spotkanie dla nas za „6 punktów”. Liczymy oczywiście na wsparcie naszej wspaniałej publiczności i doping przez cały czas trwania spotkania.

Kolejny mecz zagramy w ramach rozgrywek 1/16 finału Pucharu Polski. 3 lutego(niedziela) podejmiemy na wyjeździe KP Września.

Sośnica Gliwice odpadła z tych rozgrywek na poziomie 1/32 finału, gdzie we Wrocławiu ulegli 6:1 Śląskowi.

Natomiast kolejny mecz ligowy, który będzie również bardzo istotny, zagramy także na własnym parkiecie. Z Eurobusem Przemyśl zmierzymy się 12 lutego(poniedziałek) o 18:15.

Zapraszamy na naszą stronę internetową, social media i FanAppa gdzie możecie być na bieżąco ze wszystkim co czeka nasz zespół w najbliższym czasie.

Bądźcie z nami!

Udostępnij