Zapowiedź meczu 18.kolejki | Rekord Bielsko-Biała

1 miesiąc temu | 20.01.2024, 12:23
Zapowiedź meczu 18.kolejki | Rekord Bielsko-Biała

GRAMY Z LIDEREM!

W 18 kolejce FOGO Futsal Ekstraklasy nasz zespół udaję się do Bielska-Białej, gdzie podejmiemy obecnego lidera rozgrywek i najbardziej utytułowaną drużynę futsalu w Polsce, czyli Rekord Bielsko-Biała. Start spotkania o godzinie 18. Transmisja na platformie WP Pilot.

Nasi rywale po ostatniej wygranej na wyjeździe w Przemyślu(3:0) i stracie punktów przez Constract(remis 5:5 z BSF ABJ Bochnią) wskoczyli na fotel lidera. W 17 spotkaniach zdobyli 45 punktów(15 zwycięstw, 2 porażki). Bramki 84:25.

Nasza drużyna po pewnej wygranej w ostatnim spotkaniu na naszym parkiecie z Jagiellonią Białystok(7:0) przesunęła się 11 miejsce i oddaliła się na 7 punktów od strefy spadkowej. Do tej pory zgromadziliśmy 17 punktów(5 zwycięstw, 2 remisy, 10 porażek). Bramki 67:76.

Jesienią 24 września w naszej hali podczas pierwszego spotkania postawiliśmy trudne warunki faworyzowanemu rywalowi. Co prawda Rekord Bielsko-Biała wygrał ten mecz 4:2, ale nasza drużyna nie odbiegała od rywali i już pachniało sensacją oraz urwaniem punktów obecnemu wicemistrzowi Polski. Bramki w tym pamiętnym meczu zdobywali: dla We-Metu: Brayan Mera i Milinton Tijerino, dla Rekordu: Paweł Budniak 2, Michał Marek i Mikołaj Zastawnik.

W poprzedni weekend oba zespoły rywalizowały w 1/32 finału Pucharu Polski. Nasz zespół pewnie pokonał w Pile, miejscowy STS Logistics 8:1, natomiast Rekord Bielsko-Biała w większych wymiarach, bo aż 11:0 pokonał Przylep-Park Świdnicę.

Drużyny również poznały rywali w kolejnej rundzie tych rozgrywek. W 1/16 finału, Rekord Bielsko-Biała zmierzy się na wyjeździe z Polonią Bielany Wrocławskie, a nasz zespół zagości we Wrześni i zmierzy się z Dexonem. Mecze zaplanowano na 3-4 lutego.

Dziś przed nami rywal z najwyższej półki. Ale znając zapał i ambicję naszych zawodników, będą walczyli o każdy centymetr parkietu i tanio skóry nie sprzedadzą. Na pewno zdobycie jakiegokolwiek punktu będzie sukcesem, bo to ekipa z Bielska-Białej jest murowanym faworytem tego spotkania.

My ze swojej strony już zapraszamy do naszej hali w Sierakowicach przy ulicy Spacerowej 14, gdyż przed nami tydzień futsalu na najwyższym poziomie. W środę(24 stycznia) o godzinie 20 zagramy z Legią Warszawa w ramach 19 kolejki, a trzy dni później (w sobotę 27 stycznia) o godzinie 16 podejmiemy Sośnicę Gliwice.

Także emocje gwarantowane! O wszystkich bieżących i nadchodzących wydarzeniach można dowiedzieć się z naszej strony internetowej oraz na social mediach i FanAppie. Bądźcie z nami!

Udostępnij